MERSİN-DHARMA YAŞAM 200 SAAT TEMEL VİNYASA UZMANLIK PROGRAMI 2019-20

20 Ekim 2018

2017/10/13 09:30 - 2019/05/26 12:00

Dharma Yaşam-Turunçlu Köyü-Mersin

Açıklanacaktır.

Program buluşma tarihleri: 12-13 Ekim 2019, 9-10 Kasım 2019, 14-15 Aralık 2019, 11-12 Ocak 2020, 1-2 Şubat 2020, 22-23 Şubat 2020, 21-22 Mart 2020, 25-26 Nisan 2020, inziva 3-7 Haziran 2020 (yer daha sonra açıklanacaktır)

Program buluşma saatleri: 9.30-18.00

Bu seneki ‘200 Saatlik Temel Vinyasa Uzmanlaşma Programı’mızda, sevgili Asu Somer de Anatomi Modülü’nü verecektir. Yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yoluna adım atmak isteyen herkesin katılabileceği bu programın amacı, güvenli, açık, duyarlı, yaratıcı, donanımlı, yoga görüşü, yoga uygulaması ve yoga seansı verme yetisiyle donanımlı uzmanlar yetiştirmektir.

Program boyunca teori ve pratik birlikte ilerleyecektir. İlk günden itibaren seans vermek ve ezberden değil öğretme amaçlı kurulmuş bir mantıkla hareket etmek, kendi günlük hayatınıza yogayı fiziksel ve psikolojik olarak katmak ve bunu ders anlatımlarınıza yansıtmayı araştırmanız konusunda bizlerin tam desteğini alacaksınız.

Bu programda;
• Klasik yoga pozlarını detaylarıyla ele alacak, anatomi destekli olarak, varyasyonlarıyla inceleyeceğiz.
• Temel nefes tekniklerine, nefesin anatomisi ve işlevine dair detaylara bakacak ve bu teknikleri güvenle aktarma becerileri üzerinde çalışacağız.
• Bol bol meditasyon yapacak ve öğretme tekniklerini inceleyecek ve pratik edeceğiz.
• Bir buçuk saatlik ders içeriği hazırlama ve tema oluşturma becerisini geliştireceğiz.
• Yoga’nın tarihi ve felsefesine dair farklı kaynaklara bakacağız.

Eğer amacınız eğitmen olmak ise;
Bu eğitim sadece teoriden değil, öğretme pratiğini geliştirmek üzere çeşitli bireysel ve grup çalışmalarından da oluşuyor. Eğitim boyunca en temel yoga pozlarını, temel nefes tekniklerini ve meditasyon yönlendirmesi yapmayı, bunları bir ders içinde nasıl biraraya getireceğinizi öğrenecek, aynı zamanda doğru ve özgün hoca dilini nasıl oluşturabileceğiniz üzerine çalışma fırsatını bulacaksınız.

Eğer kendi kişisel yolculuğunuz için bu programa katılmak istiyorsanız;
Kendi evinizde, kendi uygulamanızı nasıl güvenle yapabileceğinizi öğrenme, ya da yoga felsefesi ve yaklaşımını daha derinden anlama, bunları hayatınıza daha derin yerleştirmeye başlama fırsatını bulacaksınız.

Program süresince temel yoga pozları ve varyasyonları ayrıntılı bir şekilde öğretilecek. Bu yoga pozlarını uygulama ve öğretme teknikleri, destekleyici nefes ve meditasyon çalışmaları da işlenecek.

Eğer kendinizi sürece gerçekten verir ve destekleyici çalışmaları ve okumaları düzenli yaparsanız, bu programı tamamladığınızda Temel Seviye’de Yoga seansı verebilecek donanımda olursunuz.

PROGRAM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:
• Bu programı tamamlamak için buluşma günlerine tam katılımınız ve eğitim boyunca 40 stüdyo dersine, 20 meditasyon oturumuna katılmanız, verilecek okuma ve ödevleri yapmanız beklenir. Eğitim sürecindeki ve inzivadaki ders anlatım uygulamaları gereklidir. Programı gerekleri ile tamamlayanlar Yoga Alliance’a kendilerini kaydettirebilirler.

Teori ve Uygulama: 140 Saat (112 Saat Sinem Er ve Asu Somer ile hafta sonu buluşmaları, 28 saat inziva kampı)
Pratik: 60 Saat (eğitim boyunca toplam 40 derse katılım, ödevler, okumalar, der gözlemleme, ders verme pratiği)

Program toplam 200 saattir ve hafta sonu buluşulan zamanın yanı sıra inziva, stüdyo seans katılımı ve ödevlerle tamamlanır.

• Bu programa katılma ön koşulu olarak yogaya aşina olmanız beklenir. Eğer yogaya bu program ile başlamayı düşünüyorsanız, bunu tavsiye etmediğimizi belirtir, gelecek seneki programı beklemenizi ve bu süreci verimli değerlendirmenizi öneririz.
Sorularınız için sinemeryoga@gmail.com adresine e-posta atabilir, ya da Dharma Yaşam ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İçin:
Boğaç Cem Çetin-Dharma Yaşam
0538 398 22 22 – dharmayasam@hotmail.com

Bilgi ve Kayıt Formu

İSTANBUL-GITHA YOGA Sekanslama, Yoga Felsefesi, Pranayama (70 Saat)

metni oku