E-RYT500YACEP

2005 yılından beri yoganın içindeyim. İlk uzmanlık programımı Zeynep Aksoy ile tamamladım ve sonrasında canım, efsanevi OM Yoga’nın kurucusu Cyndi Lee ile çalışmaya başladım ve Cyndi Lee’nin Yoga Alliance onaylı 200 saatlik ve 500 saatlik OM YOGA Uzmanlık Programlarını tamamladım. Ayrıca Diane Long, Seane Corn, Shiva Rea, Brian Kest, Chuck Miller, Sianna Sherman, Petros Haffenrichter gibi pek çok uzman ile çalıştım ve çalışmaya devam etmekteyim. Yoga yolunun daimi bir öğrencilik olduğuna inanıyorum.

Yogaya ilk başladığımda en çok etkilendiğim şeylerden biri, kendi zamanında bedenime dolup boşalan nefesi ve onun üzerinde bir kayık misali hareket eden zihnimi ve nefesimle bağ içine girdikçe aslında nasıl daha fazla alan oluşabildiğini farketmek olmuştu. Nefes verişler uzamaya başlayıp da bedenim gevşemeye başladıkça nefes için daha da fazla  alan açılması beni çok etkilemişti. Nefes alma sürecinin kendisi, aslında her şeyin birbirine bağlı olduğunu, olan her şeyin, yaptığımız her şeyin, söylediğimiz her sözün ne zaman filizleneceğini bilemeyeceğimiz bir tohum ektiğinin bir hatırlatıcısıydı ve vinyasa da tam olarak buydu! O bağın farkındalığı, hiç bir şeyin ve hiç kimsenin ayrı olarak var olamayacağı, fakat her şeyin birbirine bağlı ve birbirine bağımlı olduğunun…

Bu yüzden, farkındalığın ön planda olduğu, meditatif elementleri de içinde barındıran, felsefenin içine örüldüğü vinyasa akış seansları veriyorum. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyorum ve bundan yola çıkarak seanslarımı yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya, her seviyeden öğrencinin kendi sınırı içinde yoganın faydasını almasına alan açmaya çalışıyorum. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak benim için de sürekli bir öğrenme ve keşfetme alanı yaratıyor.

Nefess Yoga’da verdiğim grup seanslarının yanı sıra, Nefess Yoga’da ve Mersin Dharma Yaşam’da 200 saatlik Temel Vinyasa Uzmanlık Programı veriyorum ve İzmir Yoga ve Githa Yoga’da 300 saatlik ileri seviye eğitime dahil programların bir parçasıyım. İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli stüdyolarında atölyeler düzenliyorum. Aynı zamanda, Türkiye’nin cennet köşelerinde yoga kampları ve inzivalar organize ediyorum.

Yollarımız bir gün kesişirse çok mutlu olurum.

Sevgilerimle,

Sinem

***Öğrencilerimin uzmanlık programları ve atölyeler ile ilgili görüşlerini merak ediyorsanız tıklayın.***