NEFESS YOGA ZOOM CANLI DERSLER

Nefess Yoga Online bünyesinde, her salı 19.30’da Online Orta Seviye Vinyasa Yoga ve her perşembe 20.30’da Online Meditasyon derslerim başladı.

Dersleri ZOOM adlı video konferans programı ile gerçekleştiriyoruz. Bu programı nasıl yükleyeceğiniz ve yapılacak derse nasıl katılacağınızı adım adım gösteren oldukça kolay işlemleri aşağıda sıralıyorum:

1-) Zoom programını IPhone, Samsung gibi akıllı telefonlara, tablete yada bilgisayara yükleyebiliyoruz. Ücretsiz versiyonunu yükleyin.

Eğer halihazırda yüklü değilse, yüklemek için link’i buraya bırakıyorum. https://zoom.us/

2-) Zoom’a sign in (hesap oluşturduysanız) yaparak da girebilirsiniz yada direkt ana sayfadan join a meeting bölümüne girerek de video konferansına katılabilirsiniz.

Join Zoom Meeting için link: 
Derse katılmak için ihtiyacınız olan bağlantıyı ders gününde mail olarak ve aynı zamanda Instagram profilimden de paylaşacağım.

Konferans esnasında:

Konferansa katıldığınızda “to hear other please join audio” diye bir ekran çıkacak “call using Internet audio” ya basacaksınız ki bu şekilde bizi duyuyor olacaksınız.

Video konferans ekranı açıldıktan sonra sadece benim sesimi (diğer gereksiz gürültülere maruz kalmamak adına) duymanız için ekranın sağ üst köşesindeki “mute” tuşuna basmanızı rica ediyorum.

Dersimizi bitirdikten sonra da ekranın sol üst köşesindeki “End Meeting” bölümüne basarak oturumu sonlandırıyoruz.

Sizden çalışmanın başlama saatinden 10 dakika önce konferansa katılmanızı rica ediyorum. Eğer başlamadan önce herhangi bir bağlantı sorunu varsa giderebilelim, ya da belki hatırlatmalar yapılabilir mute’a alma gibi. Hem de saatimizde başlamak daha kolaylaşır. =)

Ben 19.15 itibariyle meeting room’u açmış olacağım.

Not: Yapacağımız ders Nefess Online Programı kapsamında gerçekleşecek. Stüdyomuzun kapalı olduğu dönemde ayakta kalabilmesini sağlarken, programa katkı sunan uzmanların emeğinin karşılığını vermek, aynı zamanda da sizlerin içinde bulunduğunuz maddi koşulları gözeterek bir yol çizmek istedik. Bu bağlamda “Nefess Online” açıklamasıyla Nefess Yoga’nın hesabına* gönlünüzden geçtiği kadar ve imkanlarınız ölçüsünde katkı sunabilirsiniz.

*Hesap Bilgileri:
Nevzemin Yoga Hizmetleri
Akbank Moda Şubesi
TR73 0004 6002 5688 8000 0906 89

Açıklama: Nefess Online

Görüşmek üzere,
Sevgiler ☘


Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilirsiniz