HIZIR KAMP’TA YAZA ERKEN MERHABA! vol.5

17 Mayıs 2018

25/09/2017 00:19 - 20/05/2018 13:00

Hızır Kamp, Kaz Dağları

950 TL // 1.050 TL // 1.200 TL

17-20 Mayıs 2018 Hızır Kamp, Kaz Dağları

Artık gelenekselleştiği üzere, bu sene de Hızır Kamp’ta erken bir açılış yapıyoruz! Hızır Kamp çok büyülü bir yer ve her sene buraya olabildiğince çok yolculuk yapabilirsem, kendime çok büyük bir hediye vermiş gibi hissediyorum. Tertemiz bir doğa, muhteşem yemekler ve çok daha fazlası…

Bu sene Ahmet Kabir Yazman ile, vinyasa yoga ve aktif meditasyon çalışmalarının birarada olacağı bu harika yoga ve meditasyon kampını, her sene belli bir temaya odaklı tasarlıyoruz. Keyifli, tematik yoga serileri ve çeşitli nefes, konsantrasyon ve aktif meditasyon tekniklerini deneyimlemek isterseniz buyrun gelin!

Ayrıca sevgili Alper Akçay da yine aramızda olacak beden terapisi sunmak için! **ÖNEMLİ NOT: Geçtiğimiz yıllarda çok talep olduğundan, Alper bu sene terapi almak isteyenlerle randevularını önceden organize edecek. Kampta terapi de almak isteyenler, alperakcaytr@gmail.com’a email atabilirler.**

KAMP İÇERİĞİ
Perşembe akşamı Balıkesir Edremit Koca Seyit havaalanına ve akabinde Hızır Kamp’a vardıktan sonra hoşgeldin bitki çayı içerken her günkü etkinlik programımızın nasıl olacağını konuşup, akabinde yolculuğun yorgunluğunu atlatmak üzere güzel bir uyku uyuyacağız.
Kaz Dağları’nın tertemiz havasında geçireceğimiz üç gün boyunca sabahları daha canlandırıcı ve uyandırıcı yoga dersleri, temamız odaklı, danslı kahkahalı aktif meditasyonlar, öğlenleri, yoganın asana dışındaki uzuvlarını da deneyimlemek adına nefes ve konsantrasyon çalışmaları, akşamları ise daha içe döndürücü pratikler de içeren bir yoga uygulaması ve meditasyon yapıyor olacağız.
Bu bir yoga tatili olduğundan, tüm çalışmalara katılmak zorunda değilsiniz.

PROGRAM: 
17 Mayıs (Perşembe)
21.30 Hoşgeldin çemberi

18-19 Mayıs (Cuma – Cumartesi)
08.00 – 09.30 Her seviyeye açık yoga asana çalışması
Kahvaltı, yemece, içmece, dinlenmece, eğlenmece, laflamaca, kitap okumaca
12.00 – 13.00 Aktif Meditasyon
13.00 – 14.00 Nefes ve Konsantrasyon çalışmaları
Öğle Yemeği, yemece, içmece, dinlenmece, eğlenmece, laflamaca, kitap okumaca
17.30 – 19.00 Her seviyeye açık yoga asana çalışması ve aktif meditasyon.
Akşam Yemeği
21.00 – 22.00 Ateş başı mantra ve şarkı zamanı

20 Mayıs Pazar
08.30 – 09.30 Yoga Trans Dans çalışması
Kahvaltı, yemece, içmece, dinlenmece, eğlenmece, laflamaca, kitap okumaca
12.00 – 13.00 Aktif Meditasyon ve Kamp kapanışı

KATILIM ÜCRETİ VE KONAKLAMA:

Ücretler daha sonra açıklanacaktır. Ücretlere konaklama, sabah, öğle ve akşam yemekleri ve tüm yoga-meditasyon çalışmaları dahildir.
Banyolu ahşap ev : 1.200 TL
Ağaç Ev : 1.050 TL
Kendi çadırınız ile : 950 TL

Eğer tek kişi iseniz konaklama yapacağınız evi etkinliğe katılan bir başka hemcinsiniz ile paylaşmanız gerekiyor. Yerler sınırlı olduğu için, yoğunluk durumunda maalesef fark ödeyerek tek kişilik konaklama kabul edilemiyor. Ne kadar insan faydalanırsa o kadar iyidir diyor, anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

Eğer katılmaya karar verirseniz rezervasyonunuzu kesinleştirmek için Hızır Kamp’ın yoga@hizirkamp.com adresine mail atıp, ön ödeme yaparak rezervasyonunuzu kesinleştirmeniz gerekmektedir.

Sorularınız için sinemeryoga@gmail.com‘a e-mail atabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

AHMET KABİR YAZMAN KİMDİR?
1970 yılında İstanbul’da doğdu. MSÜ Sinema-Tv bölümünü bitirdikten sonra reklam sektöründe yönetmen olarak çalıştı, şimdi sadece kendi projeleri üzerinde çalışıyor. Ortaklarıyla birlikte Kazdağları’ndaki Hızır Kamp’ı hayata geçirdi ve “Göbeklitepe – Dünyanın İlk Tapınağı” filminin yapım ve yönetmenliğini gerçekleştirdi . 2007 yılında Hindistan Pune’daki Osho Mulitversity’de Shunyo ve Gopal İLE meditasyon eğitimine başladı. Geçen süreçte Svagito, Devapath , Premartha ve Svarup gibi hocaların eğitim ve grup çalışmalarına katıldı. Yaptığı araştırmalar sonucu ulaştığı sembolik, arkelojik ve tarihi olgular üzerine verdiği seminerlerin yanı sıra meditasyon paylaşımlarında bulunmakta olan Kabir, tasavvuf, müzik ve arkeoloji konularıyla ilgilidir, doğayı sever.

ALPER AKÇAY KİMDİR?
Istanbul doğumlu Görsel & Performans Sanatçısı, beden terapisti.
İçinden akan enerjinin, doğru dokunuşla insanlara da iyi geldiğini farkedince, Tıp ve Rehabilitasyon Merkezinde Temel Anatomi, Temel Fizyoterapi derslerini içeren Klasik Masaj sertifikasını aldı. Alman akupunktur uzmanı Sabine Goldmann ile uzak doğu masaj teknikleri üzerine, Galata Şifahanesi’ni işlettiği dönemde Tai Masaj üzerine çalıştı. Deneyimli masaj terapisti Alman Tatiana Rottenberg ile Temel Refleksoloji ve Tetik Nokta Masaj kursunu bitirdi. Betül İpekçioğlu ile Feldenkrais ve Tetik Hareket teknikleri üzerine çalıştı. Dans ve Sanat terapistleriyle workshoplara katıldı. Son yıllarda Skinner Releasing Tekniği üzerine çalışıyor.
2004 yılından beri aktif masaj yapıyor ve Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde deneyimini insanlara sunuyor.
www.alperakcay.com

    Bilgi ve Kayıt Formu

    MATIN DIŞINDA YOGA

    metni oku