E-RYT500YACEP

2005 yılından beri yoga yapıyor ve 2010 yılından beri öğretiyorum. İlk eğitimimi 2009 yılında sevgili Zeynep Aksoy’dan aldım ve sonrasında 2010 yılında yoga ve Budizmi entegre eden ilk batılı kadın yoga hocası, efsanevi OM Yoga Okulu’nun kurucusu, kök hocam Cyndi Lee ile tanıştım ve o günden beri de ondan kopmadım. 2018 yılında, hayatımda çok özel bir yeri olan kitabı ‘Yoga Bedeni, Buddha Zihni’ni Türkçe’ye kazandırma şerefine nail oldum. Ondan öğrendiklerim kendimle, dünyayla ve yoga öğretisiyle kurduğum ilişkiyi ve bakış açımı kökünden değiştirdi. 

Kendimi Budist öğretiler ışığında gözlemlemeye başladıkça, uygulamam aslında her şeyin birbirine bağlı olduğunun, olan her şeyin, yaptığımız her şeyin, söylediğimiz her sözün ne zaman filizleneceğini bilemeyeceğimiz bir tohum ektiğinin bir hatırlatıcısı olmaya başladı. Vinyasa da tam olarak o bağın farkındalığını geliştiren, hiç bir şeyin ve hiç kimsenin ayrı olarak var olamayacağı, fakat her şeyin birbirine bağlı ve birbirine bağımlı olduğu hakikatinin fiziksel bir ifadesi… 

Bu bağlamda, parçaların bütünü oluşturması prensibi, hiza, farkındalık ve şefkati ön planda tutarak, felsefenin içine örüldüğü OM yoga stili vinyasa dersleri, restoratif yoga, pranayama ve meditasyon dersleri veriyorum.

Uzun yıllar Cihangir Yoga, Nefess Yoga gibi okullarda grup dersleri verdim. 2014 yılından beri Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimleri ve aynı zamanda Nefess Yoga, İzmir Yoga ve Githa Satya Yoga’nın 300 saatlik programları dahilinde ve bağımsız olarak yoga hocalarına yönelik İleri Seviye eğitimler vermekteyim. 2018’den beri YogaUni için online dersler ve eğitim programları kaydediyorum. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak benim için de sürekli bir öğrenme ve keşfetme alanı yaratıyor.

Dersler ve eğitimlerin yanısıra, atölyeler düzenliyor, Türkiye’nin cennet köşelerinde yoga kampları ve inzivalar organize ediyorum. Pandemi süreciyle birlikte aynı zamanda eğitimlerimi ve derslerimi ONLINE olarak da sunmaya başladım.

Yollarımız bir gün kesişirse çok mutlu olurum.

Sevgilerimle,

Sinem

***Öğrencilerimin uzmanlık programları ve atölyeler ile ilgili görüşlerini merak ediyorsanız tıklayın.***