“İlk kez Sinem Er’in seansına girdiğim günü hatırlıyorum. Daha ilk dakikadan önceden katıldığım seanslardan farklı olduğunu anladım. Sinem bizi öyle bir havaya sokmuştu ki, kendimi tamamen akışa bırakabildim. Zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmadan seans bitmişti. Bu seans sonrası, onun seanslarını kaçırmaz olmuştum. Kısa zamanda, kendimi bedensiz hissettiğim seansların mimarı olmuştu benim için.

Uzun süredir hayalimde ve aklımda olan Vinyasa Uzmanlık Programı’nı tabii ki Sinem Er’den almalıydım. Tam da bana en denk gelen tarih aralığında olan bu programı görünce hemen aradım ve kaydımı oldum.

Dopdolu, düşündüğümden de fazla bilgi ve tecrübe edindiğim, farkındalıklarla dolu bir süreç oldu benim için. Katıldığım programdan çok memnun kaldım. Sinem Er’in çok iyi bir kanal olduğunu açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Bidiklerini cömertçe aktaran, paylaşımcı, yaratıcı! Aklında uzmanlık programına katılma fikri olan herkese tavsiye ederim. Temelimin çok sağlam oluştuğunu ve bunun bende büyük bir güven yarattığını söylemek isterim. Sertifikamı alır almaz stüdyoda seans vermeye başladım. Güvenli seriler hazırlamayı biliyor, kendimden emin seanslar veriyorum.

Programın inziva bölümü için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yolda yürüyen herkesin yaşaması gereken bir tecrübe idi. Kelimelerle ifadesi zor ama, en azından bir cümle ile özetlemem gerekirse; her gün düzenli ve uzun meditasyona oturma alışkanlığı kazandırdı.

İyi ki bu programa katıldım. Bin şükür!”

İnci Özay Hatipoğlu – Son Mastori, Yoga Uzmanı

“Sinem Er ile Temel Vinyasa Uzmanlık Programı sayesinde beklentimin çok üstünde dolu dolu geçen bir yoga eğitimi aldım. Sinem Er Vinyasa yoga ve Yoga felsefesi ile ilgili donanımı, öğretme motivasyonu ve disiplinli ama bir yandan da şefkatli yaklaşımıyla hayranlık uyandıran bir eğitmen.  Temel yoga eğitimini hakkıyla almak, yoga yolculuğuna sağlam adımlarla başlamak isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim.”

Seda Büyükyıldız – Özel Sektör Çalışanı, Yoga Uzmanı

“Sinem Er’in 200 saatlik Temel Vinyasa Uzmanlık Programı’na katıldım. Benim için son derece doyurucu, iyileştirici ve dönüştürücü bir yolculuk oldu. Buluşmalardan hiçbir zaman eksiklik hissi ile çıkmadım. Söylediği her bir kelime mutlaka bir yerlerde ki kilitlerime dokundu ve her seferinde de açtı. Son derece heyecanlı, bitmek tükenmek bilmeyen bir öğrenme ve öğretme arzusuna sahip, çalışkan, enerjik, güvenli ve yaratıcı bir yoga eğitmenidir. Serileri her zaman güvenli ve yaratıcıdır. Asla yapamam diyeceğiniz pozları bile parça parça öğreterek yaptırır ve sonunda asla dediğiniz pozu yaptığınızı görürsünüz. Her zaman önce kendisi ile çalışan biridir. Bu sebeple de, öğrencisinin nerede, nasıl ve ne zaman yanlış yapacağını çok iyi bilir, ona göre de önlem alır. Karşısında ki kişinin her zaman zihnin de çok faydalı tohumlar eken bir uzmandır. İyi ki yollarımız kesişti.”

Nihan Taneroğlu – Özel Sektör Çalışanı, Yoga Uzmanı

“Kendimle geçirdiğim yolculukta bir başkasına da bu deneyimi yaşatmak üzere yoga uzmanı olma yoluna koyuldum. Hayatımda her zaman hissettiklerim üzerine hareket ettim ve tanımadan Sinem Er’in programına katıldım. Yanılmadım… Yaşadığım en güzel deneyimlerden biriydi. Bildiği her şeyi tam anlamıyla aktarma konusunda sonsuz bir basarıya sahip bir uzmanla olmak en büyük şansım oldu. Pratik bilgi, net anlatım ve sonsuz aidiyet. Sesi kısılana kadar anlatabilen, disiplinli ve dünya tatlısı Sinem Er teşekkür ederim. Tüm güzellikler seninle olsun.”

Songül Cabacı – Tekstil Tasarımcısı, Yoga Uzmanı

“Daha çok fiziksel ve zihinsel rahatlama alanı bulduğum ve bir nevi benim için spor olan yogaya pratiğimi güvenli ve doğru bir şekilde ilerletmek için başladım. Kısa bir sürede bu program beni içine çekti diyebilirim doğru bir rehberlikle yoganın felsefesi ile tanıştım ve merakım programın sonuna kadar devam etti çünkü vücudum ve zihnim hakkında yeni şeyler öğrendim.

Sinem hoca disiplini, bilgisini paylaşma isteği ve kendine özgü serileriyle programdan olan beklentimin fazlasını sağladı. Yoga ile biraz daha samimi olmak isteyenlere tavsiye ederim…”

Aylin Sipahi – Diş Hekimi, Yoga Uzmanı

“Kendi yolculuğumda kendime yaptığım en büyük iyilik oldu Sinem Er’in Temel Vinyasa Uzmanlık Programı’na katılmak. Öğretme arzusu ve yeteneği ile beraber, motivasyonu da oldukça yüksek biri. Netliği ve konuya ilgisi ve hakimiyeti kendine hayran bırakıyor. Beni kendi merkezime toplamamı sağladığı için ve şefkatin önce kendimde başladığını fark etmeme vesile olduğu için ona sonsuz teşekkür borçluyum. Umarım tecrübesi ve motivasyonu, yogaya niyetli herkese uzanır.”

Tülin Baş – Özel Sektör Çalışanı, Yoga Uzmanı

“Sinem Er ile Temel Vinyasa Uzmanlık Programı, yoga pratiğimi derinleştirmek için dahil olduğum fakat sonrasında hem yoga ile ilgili düşüncelerimi hem de kendimle, kendi hayatımla ilgili farkındalığımı dönüştüren, doyurucu ve iyileştirici bir süreç oldu. Beklentimin çok ötesinde bir yolculuğa çıkmamı ve bu yolda bana kendimden emin bir şekilde yürüyüp sırtımı sağlam bir şekilde yaslayabileceğim bilgi ve donanımı sağladı. Yoga uzmanı olmak isteyen veya yoga pratiğini derinleştirmek, daha farkında olarak tatbik etmek isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.”

Can Güven – Sanat Yönetmeni, Yoga Uzmanı

“Bir çok yoga seansına girdim, hep bir eksiklik hissiyle çıktım o seanstan… Sonra Kadıköy’e taşındım, yakında Nefess’in olduğunu öğrendim. Oradaki ilk seansım Sinem ile oldu, seans çıkışında yorgun ama enerjik eve döndüm, ertesi gün kas ağrılarından yürüyemedim (malum hareketsizlikten dolayı vücut bitmiş) ve dedim ki ben yine gitmeliyim ve yine gittim… Fakat içimde bitmek bilmeyen bir hırs, bir mücadele, heralde dedim yeterince bilmediğim için bunu yaşıyorum ve Sinem’in verdiği uzmanlık programına katılırsam herşeyi öğrenir ve artık rahatlarım, böyle olmadı tabii ki… Meğer herşeyi öğrenemeyeceğini öğrenmekmiş asıl çözüm.

Sinem ile yaptığım 200 saatlik Temel Vinyasa Uzmanlık Programı, 30 yaşını geçkin biri olmama rağmen bana bir çok şeyle ilk kez karşılaşmamı sağladı. Öğretme arzusuyla dolup taşan bir uzmanın kalbini koşulsuzca açmasını gördüm, günü ve anı nasıl geçerse geçsin o mata geldiğinde herşeyi geride bırakan insanı gördüm, kızdığı zaman kendini dizginlemeye çalışmasını, heyecanını, bitmek bilmeyen öğrenme arzusunu, merakını, çalışkanlığını ve en önemlisi ve bence en zoru, bütün bildiklerini karşılık beklemeden anlatma arzusunu gördüm. Bu eğitim benim hayatımda çok şey değiştirdi en önemlisi de artık kendimle ve hayatımla boğuşmayı bıraktım, artık nefesimle yaşıyorum, daraldıkça daha derin nefes alıyorum.

Teşekkürler güzel insan, seni tanımış olmak çok iyi geldi.”

Gül Kaçmaz – Özel Sektör Çalışanı, Eski Bale Eğitmeni, Yoga Uzmanı

“2014 yılında Sinem ve Candaş’tan 200 saatlik Temel Vinyasa Uzmanlık Programı aldım. Program boyunca dolu dolu bir süreç geçirdik. Sinem; öğrencilerinin dinamiklerini iyi bilen, gözlem gücü yüksek tek kelime ile “çalışkan” bir uzman. Tüm öğrendiklerini, tüm öğrenmekte olduklarını öğrencisi ile paylaşan, paylaşmaktan da sıkıntı duymayan biri. Hem program süresince hem de hafta boyunca verdiği derslerde tekrara düşmeden yeni bilgilerle gelen sizi bu bilgi ışığına hiç zorlamadan/zorlanmadan çekebilen bir uzman.

Mat üzerindeki akış içinde küçücük bir dokunuş ile öğrencisine en güzel boşlukları oluşturan, kişinin kendisine zarar vermeden derinleşmesi için yardımcı bir el. Yoganın sadece hareket serisinden ibaret olmadığını nefes ile tüm vücudunda hissedebileceğini ve asıl bu yolculuğun nasıl bir keyif olduğunu istekle anlatan bir öğretmen. Yoga ile bağınızı her dakika her gün güçlendiren biri.

Sinem’in hep yanınızda olduğu bilirsiniz. Ona adım atan öğrencisine daha çok adım atan biri olduğu için okuduğunuz kitaplarla, gitmek istediğiniz programlarla, vereceğiniz seanslarla birebir ilgilenmeye devam eden ve hep elinizden tutan biri. 

Ne mutlu ki zihni ve kalbi her zaman öğrencisine açık.”

Ilgın Genç – PR Uzmanı, Yoga Uzmanı

“Sinem ile yaptığım 200 saatlik Temel Vinyasa Uzmanlık Programı, benim kişisel dönüşümümün başlangıç noktası oldu.

Aklımdaki plan daha farklıyken bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştığım Sinem Er’in çağırısına uyup, inanıp başladım ben bu programa. Sonrası tam bir bağlılık, tutku oldu benim için. Kendimi daha fazla tanıdım, sınadım ve sınırlarımı keşfettim bu süre zarfında.

Her matın başına geldiğinde duyduğum heyecan, akış içerisindeyken yaşadığım huzur ve sonrasındaki mutluluk benim için çok gerçek ve elle tutulur. Bu döngünün hayatıma, nefesime ve bedenime kattığı güç ise tarifsiz. 

Yoganın insanın hayatına etkisinin ne kadar büyük olduğunu deneyimlemeden anlamak imkansız ama iyi bir deneyim olması için yola kiminle çıktığınız çok önemli. Güvenmeniz gerekir, inanmanız gerekir, o enerjiyle peşinden sürüklenmeniz gerekir. Sinem, açık kalbiyle, yogaya olan bağlılığıyla ve sahip olduğu her şeyi ortaya koyan enerjisiyle çok kıymetli bir rehber oldu benim için. 

Her bir taşı teker teker yerine koyup bu karşılaşmayı mümkün kılan evrene sonsuz teşekkürlerimle…”

Damla Hisarlı – Özel Sektör Çalışanı, Doula, Yoga Uzmanı

“Taking a yoga teacher training from Sinem Er and Candaş Baş was one of the best decisions I ever made. Firstly I would like to start with praise for my teachers Sinem and Candaş. They were the soul and drivers of the course. They brought love, passion, and so much knowledge to the training. They provided support throughout the entire training and continue to do so. In short, I love them.

The training itself was well rounded and very thorough. It touched on different areas such as, deepening and sequencing asanas, yoga philosophy, meditation, pranayama and anatomy to name a few. Every new topic was an opportunity for self discovery and growth. The training was intense and gave me the right tools to become a confident yoga teacher. During the course I was able to make real connections and life-long friendships. Everyone who was a part of this journey became like family to me. This teacher training has inspired me to continue my own unique yoga path, and has made me realise that this is only just the beginning.”

Birce Eriç –  English Teacher, Yoga Teacher

“Sinem, asanalar dünyasında Harikalar Diyarı’ında gezen Alice gibi. Meraklı, heyecanlı ve oyuncu. Ne zaman Sinem’in seansına girsem ya da eğitimine katılsam onun asana bilgisinden, akışlarındaki yaratıcılıktan çok etkileniyorum. Sinem’le çalıştığımda yaratıcılığın ve bilginin ardında sürekli kendisiyle çalışan, başkalarına sunmadan önce araştıran, serileri kendi üzerinde deneyen, Yoga’yla gönül bağı çok güçlü birini görüyorum. Sinem’in uzmanlık programı açması beni çok sevindiriyor. Daha sonra Yoga öğretmeye niyet koysun ya da koymasın, bu programın asana’lara ve akışlara hakim, özdisipliniyle buluşmanın konforunu yaşayan yogilere büyük katkıda bulunacağına güveniyorum.”

Deniz Spatar – İletişimci, Şiddetsiz İletişim Öğrencisi, Yoga Uzmanı

“Yoga ile tanışıp bütünleştiğim 7 senelik sürecim boyunca deneyimlediğim en keyifli uzmanlardan biridir Sinem Er. Bir tohum eker zihninize bir asanya dair ve büyütmeye başlar onu verdiği destekle. Renkli asanalarıyla tasarımcısıdır bir serilemenin ve sözleriyle dokunarak bedeninize üreticisi siz olursunuz. 

Güçlü anatomi altyapısı ile sürprizlerle dolu keyifli derslerinin kurgulanmasını paylaşmak için verdiği programın şanslı katılımcılarından biriydim ben de. Zor gibi görünen bir asananın en küçük yapıtaşlarına ayrılarak farklı düzlemlerde farklı açılardan bakıldığında aslında zor olanın zihnimizdeki engeller olduğunu farkettiğinizde işte yoga pratiğininin ulaşmak istediği yere gelirsiniz. Ben daha fazla anlatmak yerine bu program sürecini deneyimlemenizi tavsiye ediyorum.

Tüm bedeninle kök salarken geldiğin topraklara tüm benliğini özgürleştirmek için…”

Dr. Deniz Ayşe Deniz – Diş Hekimi – Protez Uzmanı, Yoga Uzmanı

“Yoga, insanın kendini yeniden tanımaya başlama yolunda, keşfetmeye doğru açılan bir kapı olmasının yanı sıra kişinin tüm açıklığıyla kendi bedeni, zihni, düşünceleri ile çarpışması, yüzleşmesi ve farketmesi adına güçlü bir araştırma.

Bu kısa ama derin anlamın içinde çırpınan bir kişi olarak, yoga eğitimlerim, pratiklerim ve deneyimlerim içinde Yoga Uzmanı Sinem Er farklı bir yere oturdu. Uzmanlık Programlarında ve seanslarında açıklığı, netliği ve kişiye birebir dokunan ifadesi ile kendime dönebilmem, bakabilmem ve en önemlisi görebilmem adına paylaştıkları ve anlatımları bana yolumda gidebilmek adına yön vermeye başladı.

Uzmanlık Programlarına, pratiklere hazırlanışı, paylaşımı, enerjisi etkileyici. Her daim güncel ve kendisinin de birebir programlar içinde olması he an tazelenmemi sağlıyor.

Herkesin hayattaki akışı farklı olmakla birlikte, Sinem Er’in yürüdüğü yol bambaşka dahi olsa, çalıştığı ve çalışacağı herkesin kendisinden alacağı çok ve etkili tecrübeler olacağı kesin.”

Selin Koldaş Denli – Yoga Uzmanı, Milli Yelkenci

“Sinem; bilgili, araştıran, mütevazi, eğlenceli, özündeki ışığı her daim karşısındakine yansıtmayı başaran bir uzman…

Benim için, ileri seviye vinyasa uzmanlaşma programı, temel uzmanlık programında aldığım bilgilerin somutlaştığı, vinyasa serilemelerinin daha çok anlam kazandığı, yoganın beni büyülemeye devam ettiği ve özümü keşfetmek için çıktığım yolculuğu  içselleştirmeye başladığım özel bir deneyim oldu. Sinem’in detaylı açıklamaları, yaratıcı serilemeleri ve öğrencilerine alan açan, onları dinleyen şefkatli tavrı kendi eğitmenlik sesimi bulmamda bana çok yardımcı oldu.

Program sonrasında da Sinem; her daim desteğini arkamda hissettiğim, yogaya dair her konuda akıl danıştığım, seanslarına mutlulukla girmeye devam ettiğim ve keyifli sohbet anları paylaştığım bir arkadaşım oldu.”

Gönenç Sılay – Yoga Uzmanı

“İyi ki 30 saatlik temel vinyasa serileme uzmanlık programına katıldım. Hayata ve yogaya dair pek çok şey esinlendiğim ve neden her vinyasa dersinin sonunda neden enerji ve mutluluk dolu olduğumu anladığım harika bir süreç oldu. Ve senin şu cümlen hiç aklımdan çıkmayacak; “elinizdeki malzemeye güvenin”.”

Özge Duruk – Yoga Uzmanı