200 SAATLİK HATHA VİNYASA UZMANLAŞMA PROGRAMLARI

Uzun yıllardır Yoga Alliance (RYS 200) tarafından onaylı 200 saatlik Hatha Vinyasa Yoga Eğitmenlik Programları sunuyorum.

Eğitim boyunca, eğitmen adaylarının yoga ile ilgili algısını derinleştirmeyi ve Anatomi ve Fizyoloji, Yoga Duruşları ve Sekanslama Bilgisi, Pranayama, Meditasyon, Enerji Anatomisi, Yoga tarihi ve felsefesi ve Yoga Öğretme Metodolojisi gibi pek çok konuda sağlam bir temel oluşturacak altyapıyı sağlamayı araştırıyoruz.

Oldukça geniş bir kapsamlı, teori ve pratiğin birlikte ilerlediği bu program, öncelikle kendinizi keşfe çıkarak içinizdeki öğrenciyi cesaretlendirmeyi ve öğretmeni açığa çıkarmayı amaçlar.

Bu programda rehberiniz olarak temel amacım, sizi her seviyedeki öğrenci için güvenli ve mantıklı yoga dersleri hazırlama ve sunma becerisi kazandırmak. Eğitim boyunca, güvenli, zekice ve mantıklı sekans oluşturmayı ve temel pozları varyasyonlarıyla öğretme becerisini, öğrencilerin bedenlerini doğru bir şekilde gözlemlemeyerek, doğru ve etkili kelimeleri seçerek yönlendirme vermeyi, temel ellerle yönlendirme tekniklerini, dersi bütüncül olarak tasarlamak adına kullanabileceğiniz araçların neler olduğunu ve bunları en etkili nasıl kullanabileceğinizi öğrenirsiniz.

16 Ocak 2021’de başlayacak eğitim ile ilgili detaylara şuradan ulaşabilirsiniz.

Eğitimle ilgili öğrenci görüşlerini okumak için tıklayın.

YOGA HOCALARINA YÖNELİK İLERİ SEVİYE EĞİTİMLER

Aynı zamanda, yoga hocalarına yönelik, hocalık becerilerini geliştirmeye ve derinleştirmeye yönelik farklı konularda YACEP onaylı modüller sunuyorum. Sekanslama, pranayama, meditasyon, yoga felsefesi gibi konularda bilgilerinizi derinleştirebileceğiniz eğitimleri yüz yüze, online ve inziva ortamında yılın çeşitli zamanlarında gerçekleştiriyorum.

Yakın zamanda başlayacak ‘Yoga Dersi Serileme Sanatı’ Programı ile ilgili detaylar için tıklayın.

Sorularınız ve kayıt için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

    Bilgi ve Kayıt Formu